تماس‌های ویدیویی گروهی

متن اصلی اعلامیه به زبان انگلیسی را بخوانید
Introducing Group Video Calls

به‌روزرسانی امروز به شما این امکان را می‌دهد که در تمامی دستگاه‌ها، از جمله تبلت و دسکتاپ، دوربین خود را روشن کنید یا صفحه نمایش خود را در حین گفتگوهای صوتی در گروه‌ها به اشتراک بگذارید. این قابلیت، گفتگوهای صوتی را به مرحله جدیدی می‌برد و امکان برگزاری کلاس‌های آنلاین، جلسات کاری و دورهمی‌های خانوادگی را فراهم می‌کند.

ما همچنین پس‌زمینه‌های متحرک، انیمیشن‌های زیبای پیام و قابلیت‌های دیگری را معرفی می‌کنیم، آنقدری که می‌توانند یک پست وبلاگ دیگر را هم پر کنند.

تماس‌های ویدیویی گروهی

گفتگوهای صوتی در هر گروهی اکنون می‌توانند به طور یکپارچه به تماس‌های ویدیویی گروهی تبدیل شوند. کافیست بر روی نماد دوربین بزنید تا ویدیوی خود را فعال کنید.

بر روی هر ویدیویی بزنید تا آن را در حالت تمام صفحه مشاهده کنید. اگر ویدیویی را سنجاق کنید، با پیوستن اعضای جدید به تماس و روشن کردن ویدیوی خود، همچنان ویدیوی سنجاق شده در صفحه نمایش داده می‌شود.

برای شروع یک گفتگوی صوتی، فهرست ⋮‌ را در پروفایل هر گروهی که در آن مدیر هستید بررسی کنید (در iOS، می‌توانید دکمه «گفتگوی صوتی» را در پروفایل گروه پیدا کنید).

در حالی که تعداد شرکت کنندگانی که فقط صدایشان فعال است می‌تواند بی‌نهایت باشد، ویدیو در حال حاضر فقط برای ۳**۰ نفر اولی** که به گفتگوی صوتی می‌پیوندند امکان‌پذیر است. با گسترش استفاده از گفتگوهای صوتی در پخش زنده بازی‌ها، رویدادهای زنده و غیره، این محدودیت به زودی افزایش پیدا می‌کند.

به اشتراک گذاری صفحه نمایش

علاوه بر ویدیوی دوربین، شما می‌توانید صفحه نمایش خود یا هر دوی این‌ها را به صورت همزمان به اشتراک بگذارید.

برای به اشتراک گذاری صفحه نمایش خود، بر روی ⋮‌ یا … در هر برنامه‌ای از تلگرام بزنید و آن را از فهرست انتخاب کنید.

گزینه‌های حذف نویز

ما قابلیت حذف نویز در گفتگوهای صوتی را بهبود داده‌ایم تا صدای همه واضح و شفاف باشد، حتی اگر در حال خوردن غذای تردی باشید. ما همچنین دکمه‌ای برای خاموش کردن قابلیت حذف نویز در تنظیمات قرار داده‌ایم، برای مواقعی که صدای جویدن غذا مهم باشد.

Noise suppression settings

پشتیبانی از تبلت و دسکتاپ

تبلت‌ها و کامپیوترها دارای فضای صفحه نمایش بزرگتری هستند و گزینه‌های نمایشی بیشتری را ارائه می‌دهند. برای باز کردن پنل کناری، ضربه بزنید و نمایش جداگانه‌ای از ویدیوها و فهرست شرکت کنندگان را مشاهده کنید، که برای هر دو حالت پرتره و منظره مناسب است.

گفتگوهای صوتی در دسکتاپ، در پنجره جداگانه‌ای باز می‌شوند تا بتوانید بدون این که مجبور باشید پنجره‌ای را کوچک کنید، هم بنویسید و هم صحبت کنید. برنامه‌های دسکتاپ همچنین دارای قابلیت به اشتراک گذاری صفحه نمایش انتخابی هستند تا بتوانید به جای به اشتراک گذاری کل صفحه نمایش خود، فقط برنامه خاصی را به اشتراک بگذارید.

هنگامی که از یک برنامه دسکتاپ تلگرام استفاده می‌کنید، هر کسی که به اشتراک گذاری صفحه نمایش خود را آغاز کند، به صورت خودکار سنجاق می‌شود. این مسئله خصوصاً برای مواقعی که تیم‌های کوچک برای هماهنگی کارهایشان با یکدیگر جلسه می‌گذارند مناسب است.

و دیگر چه؟

برای امروز همین‌ها بود… نه، صبر کنید. در واقع ما امروز به جای یک به‌روزرسانی، دو به‌روزرسانی داریم

در مورد پس‌زمینه‌های متحرک و غیره بیشتر بخوانید.


۲۵ ژوئن،‌ ۲۰۲۱
تیم تلگرام

Other News

استوری‌های گروه و ۸ قابلیت دیگر

تلگرام، با ۹ قابلیت جدید، مکالمات درون گروه‌ها را وارد مرحله جدیدی می‌کند و معنای ارتباط چند به چند را تغییر می‌دهد. از این پس، گروه‌ها می‌توانند استوری منتشر کنند و آن‌ها را به عنوان…
Feb 29, 2024

پیام‌های ذخیره شده 2.0، پیام‌های صوتی یک بار پخش‌شونده و ۸ قابلیت دیگر

۱۰ قابلیت جدید به تلگرام اضافه کردیم که شامل پیام‌های ذخیره شده‌ی ارتقا یافته، پیام‌های صوتی و ویدیویی یک بار مصرف که پس از پخش حذف می‌شوند،…
Jan 31, 2024

تماس‌های ارتقا یافته، جلوه‌ی تانوس و ربات‌های بهتر

در دهمین به‌روزرسانی سال ۲۰۲۳، تماس‌ها با افزایش عملکرد و کاهش میزان مصرف باتری بهبود یافته، جلوه‌ی جدیدی برای حذف پیام‌ها و چندین مورد…
Dec 31, 2023

ظاهر کانال، پست در استوری و موارد دیگر

در به‌روزرسانی کریسمس تلگرام، قابلیت تنظیم پس‌زمینه، اموجی وضعیت و لوگوی پروفایل برای کانال‌ها نیز فعال شده، کاربران می‌توانند پست‌های کانال‌ها را در استوری بازنشر کرده و امکان هدیه…
Dec 23, 2023