Dźwięki powiadomień, rewolucja w botach i wiele więcej

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Dźwięki powiadomień, rewolucja w botach i wiele więcej

Dzisiejsza aktualizacja dodaje możliwość ustawienia własnych dźwięków powiadomień, ustawienia niestandardowych czasów trwania wyciszenia czatów lub automatycznego usuwania wiadomości, a także doładowane boty gotowe przyćmić każdą stronę internetową, ulepszone przekazywanie, które zachowuje odpowiedzi i wiele więcej.

Niestandardowe dźwięki powiadomień

Możesz teraz zamienić dowolny dźwięk w dźwięk powiadomienia, tworząc niestandardowe powiadomienia z ulubionej muzyki, a nawet memów (i miauków). Dotknij na czacie krótki plik audio lub wiadomość głosową, aby natychmiast dodać go do swojej listy dźwięków powiadomień, które możesz przypisać do dowolnych czatów.

Dźwięki Telegrama są wieloplatformowe i całkowicie bezpłatne – takie, jakie powinny być.

Możesz mieć dostęp do swoich dźwięków na wszystkich swoich urządzeniach, wybierając Ustawienia » Powiadomienia i dźwięki. Tam możesz dodawać nowe dźwięki i ustawiać dźwięki dla poszczególnych czatów lub całych grup czatów.

Dźwięki obecnie obsługują pliki audio i wiadomości głosowe do 5 sekund i do 300 KB. Wypróbuj przykładowe dźwięki stworzone przez nasz zespół (i ich zwierzęta) na kanale Dźwięki powiadomień.

Niestandardowe czasy trwania wyciszenia

Od lat użytkownicy Telegrama mogą tymczasowo wyciszać czaty, aby zrobić sobie przerwę od powiadomień, na przykład na 8 godzin lub 2 dni. Teraz możesz także wstrzymać powiadomienia na określony czas, na przykład na czas popołudniowej drzemki lub dłuższego urlopu.

Każdy czat ma uproszczone menu do modyfikowania powiadomień – wybierz opcję Wyłącz dźwięk, aby otrzymywać ciche powiadomienia, lub jedną z opcji Wyłącz powiadomienia, aby całkowicie je wyłączyć.

W Androidzie dotknij „Powiadomienia” na stronie informacyjnej czatu lub Menu Android » Wyłącz powiadomienia w nagłówku czatu. W systemie iOS stuknij opcję „wył. pow.” na stronie informacyjnej czatu.

Nowe menu automatycznego usuwania w profilach

Automatyczne usuwanie można włączyć na dowolnym czacie, aby rozmowa była bardziej poufna lub mniej zaśmiecona. Teraz włączenie tej funkcji wymaga mniejszej liczby naciśnięć i obsługuje elastyczne ustawienia zegara – na przykład 2 dni, 3 tygodnie, 4 miesiące i więcej.

Włącz automatyczne usuwanie w Menu Android lub Menu iOS na stronie informacyjnej czatu.

Odpowiedzi w przekazanych wiadomościach

Telegram był pierwszą aplikacją, dzięki której nawigacja po odpowiedziach była łatwa i wydajna (2015). Przesuń palcem w lewo po dowolnej wiadomości, aby na nią odpowiedzieć. Twoja odpowiedź będzie zawierać mały podgląd, którego możesz dotknąć, aby natychmiast przejść do oryginalnej wiadomości.

Te same podglądy odpowiedzi są teraz uwzględniane podczas przekazywania wiadomości do innych czatów, dzięki czemu każdy może zobaczyć pełen kontekst twoich żartów.

Jeśli chcesz przekazać wiadomość bardziej anonimowo, zawsze możesz ukryć nazwę nadawcy lub podpisy pod multimediami.

Rewolucja w botach

Od 2015 roku, miliony ludzi używają botów do konwertowania plików, robienia zakupów online, a nawet płacenia podatków. Boty Telegrama już teraz obsługują bezproblemową autoryzację, przetwarzanie płatności za pośrednictwem 15 zintegrowanych dostawców płatności (z Google Pay i Apple Pay po wyjęciu z pudełka), zbieranie opinii, dostarczanie użytkownikom dostosowanych powiadomień i wiele więcej.

Dziś dodajemy zupełnie nowy wymiar, dając twórcom botów narzędzia do tworzenia nieskończenie elastycznych interfejsów za pomocą JavaScript – najpopularniejszego języka programowania na świecie. Dzięki temu boty Telegrama mogą całkowicie zastąpić dowolną stronę internetową.

Aby dowiedzieć się, czego można oczekiwać od botów Telegrama innych firm, spróbuj zamówić fikcyjny fast food za pomocą naszego przykładowego bota @DurgerKingBot.

Programiści mogą zapoznać się z dokumentacją Bot API i puścić wodze fantazji.

Interfejsy te można zaprogramować tak, aby pasowały do motywu użytkownika – dostosowując schematy kolorów w czasie rzeczywistym, na przykład podczas przełączania między trybami dziennym i nocnym lub ustawiania własnych motywów.

Błyskawiczna konfiguracja botów administracyjnych

Boty Telegrama mogą również obsługiwać drobne zadania, takie jak zarządzanie czatem, dodając dodatkowe funkcje, automatyzując procesy lub pomagając moderatorom. Użytkownicy mogą teraz szybko dodawać boty do swojej grupy lub kanału bezpośrednio z profilu bota i natychmiast konfigurować prawa i uprawnienia dla bota.

Boty mogą być dodawane do kanałów tylko jako administratorzy, natomiast do grup można je dodać zarówno jako członków, jak i administratorów.

Ulepszone tłumaczenie wiadomości na iOS

Funkcja tłumaczenia w aplikacji dla urządzeń z systemem iOS została rozszerzona o obsługę lepszej jakości tłumaczeń z wielu innych języków, takich jak ukraiński czy polski i teraz jest w stanie tłumaczyć te same języki, co aplikacja na Androida.

Włącz opcję tłumaczenie w Ustawienia » Język, aby dodać dedykowany przycisk Tłumacz do menu kontekstowego przy wybieraniu wiadomości. Możesz też wykluczyć języki, którymi posługujesz się biegle – co spowoduje ukrycie przycisku tłumaczenia dla tych wiadomości.

Ulepszony tryb obraz w obrazie w systemie Android

Każdy film w aplikacjach mobilnych Telegrama można oglądać w trybie obraz w obrazie, dzięki czemu możesz rozmawiać, oglądając transmisje na żywo lub kompilacje kotów. Ta aktualizacja wprowadza ulepszenia do okna odtwarzacza w systemie Android — uszczypnij, aby zmienić jego rozmiar, dotknij X, aby szybko je zamknąć i ciesz się nowym, zaokrąglonym wyglądem.

Filmie w trybie obraz w obrazie działają w aplikacjach Telegrama na każdej platformie – w tym iOS, macOS i Telegram Desktop.

Nowe animacje

Interfejs zmiany numeru telefonu w Ustawieniach zyskał nowy wygląd, a animowane kaczki przeprowadzą Cię przez ten proces. Zmiana numeru telefonu konta powoduje aktualizację miejsca, do którego w przyszłości będą wysyłane kody logowania – wszystkie Twoje czaty, multimedia i inne ustawienia pozostaną bez zmian.

Utrzymywanie aktualnego numeru telefonu jest niezbędne, aby zawsze otrzymywać kody logowania i mieć dostęp do swojego konta. Możesz go bezproblemowo zmienić, dotykając swojego numeru telefonu w Ustawieniach.

Więcej animowanych emoji

Jeśli szukasz jedzenia, które się rusza, po prostu wyślij wiadomość z pojedynczą emoji, aby otrzymać jedną z nich na czacie:

I to już wszystko, jeśli chodzi o drugą wiosenną aktualizację Telegrama w tym roku. Czekajcie na więcej!


16 kwietnia 2022
Zespół Telegrama