Relacje dla kanałów, multimedia do 1-razowego obejrzenia i więcej

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Przedstawiamy relacje dla kanałów, twoją muzykę w relacjach i więcej

Ostatnia aktualizacja wprowadziła Relacje z okazji 10. rocznicy. Dzięki tej aktualizacji kanały mogą również zacząć publikować relacje dzięki nowemu systemowi ulepszeń. Relacje mają teraz naklejki reakcyjne i opcję dodawania własnej muzyki. Dodaliśmy także opcję Wyświetl raz do samozniszczalnych multimediów, lepsze alerty logowania i więcej.

Relacje dla kanałów

Użytkownicy Telegrama mogą przyznać swoim ulubionym kanałom możliwość publikowania relacji, dając im ulepszenia. Telegram Premium zawiera teraz 4 ulepszenia, które można przypisać do dowolnego kanału.

W miarę jak kanał zyskuje coraz więcej ulepszeń, awansuje na wyższy poziom – na każdym poziomie kanał może publikować 1 dodatkową relację dziennie w strumieniach relacji swoich subskrybentów.

Użytkownicy mogą przenieść swoje ulepszenie na inny kanał raz na 24 godziny.

Kanały mogą prosić subskrybentów o ulepszenia za pomocą specjalnego linku np. t.me/durov?boost. Aby uzyskać link ulepszenia swojego kanału i sprawdzić, ile ulepszeń potrzebujesz, aby awansować, przejdź do Informacje o kanale » Więcej » Statystyki » Ulepszenia.

Administrator kanału może publikować relacje

Gdy twój kanał odblokuje relacje, administratorzy z odpowiednimi uprawnieniami, którzy mają subskrypcję Telegram Premium, będą mogli publikować, dotykając ikony Post Story Icon na stronie informacyjnej kanału.

Administratorzy będą również widzieć opcję „Opublikuj relację jako” podczas publikowania relacji ze swojej listy czatów.

Naklejki reakcyjne w relacjach

Zarówno użytkownicy, jak i kanały mogą dodawać do swoich relacji naklejki reakcyjne, dzięki czemu oglądający mogą reagować jeszcze większą liczbą emoji za jednym dotknięciem. Relacje publikowane przez kanały wyświetlają liczniki reakcji, pokazujące ile osób wybrało każdą emocję.

Aby dodać naklejkę reakcyjną, dotknij ikony 💭 w panelu naklejek, a następnie wybierz emoji spośród dziesiątek opcji dostępnych w oknie. Subskrybenci premium mogą również używać dowolnych niestandardowych emoji.

Każdy może dodać 1 naklejkę reakcyjną do każdej relacji, natomiast użytkownicy premium mogą dodać maksymalnie 5.

Twoja muzyka w relacjach

W relacjach mogą być używane pliki audio z twojego urządzenia, dzięki czemu możesz tworzyć treści z niestandardowymi ścieżkami dźwiękowymi lub narracją.

Na panelu naklejek dotknij „Dźwięk” i wybierz plik, a następnie dostosuj ścieżkę, aby wybrać dowolną sekcję. W relacjach wideo możesz też zachować oryginalny dźwięk i przenieść dodaną ścieżkę dźwiękową w dowolne miejsce – na przykład krótki efekt dźwiękowy w środku lub fragment muzyki końcowej.

Multimedia do jednorazowego obejrzenia

Telegram dodał samozniszczalne multimedia już w 2013 roku. Teraz są jeszcze łatwiejsze w użyciu, mają nowy wygląd i nowe ustawienie Wyświetl raz.

Na dowolnym czacie 1-na-1 dotknięcie ikony View Once Icon w edytorze multimediów pozwala wybrać, jak długo twoje zdjęcie lub film będzie widoczne po otwarciu – od Wyświetl raz do 30 sekund. Multimedia typu Wyświetl raz są trwale usuwane z czatu, gdy odbiorca je otworzy.

Podobnie jak w przypadku wszystkich multimediów ulegających samozniszczeniu, zapisywanie i robienie zrzutów ekranu nie będzie działać w przypadku multimediów do jednorazowego obejrzenia.

Nowe alerty logowania

Za każdym razem, gdy ktoś loguje się na twoje konto, Telegram wysyła powiadomienie na wszystkie twoje urządzenia. Aby było to jeszcze bardziej zauważalne, nowe logowania wyświetlają teraz ten alert na górze listy czatów..

Jeśli nie logowałeś się na nowym urządzeniu, dotknij „Nie, to nie ja!”, aby natychmiast zabezpieczyć swoje konto. Wszystkie urządzenia, które aktualnie mają dostęp do twoich wiadomości, możesz sprawdzić w Ustawienia » Urządzenia..

Aby uzyskać dodatkową warstwę ochrony, możesz dodać hasło weryfikacji dwustopniowej w Ustawienia » Prywatność i bezpieczeństwo » Weryfikacja dwustopniowa.

Nigdy nie wpisuj kodów logowania ani hasła nigdzie indziej niż podczas logowania się do Telegrama!

I więcej

Programiści dodali także dziesiątki poprawek błędów i optymalizacji. Użytkownicy iOS zauważą, że wysyłanie filmów uległo poprawie – jest teraz szybsze, a pasek postępu dokładniejszy. Użytkownicy Androida zauważą zwiększoną wydajność podczas oglądania animacji spoilerów, w ukrytych multimediach i do jednorazowego obejrzenia.


I to wszystko na dziś. Będziemy pracować nad kolejną aktualizacją, podczas gdy Ty będziesz oglądać relacje na kanałach.

22 września 2023
Zespół Telegrama