Anket 2.0: Görünür Oylar, Birden Fazla Cevap ve Test Modu

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
TITLE

Gruplar ve kanallar için anketleri eklediğimizden beri, öğle yemeğinin nerede olacağına karar vermekten lidersiz protestolar düzenlemeye kadar her şey için kullanıldılar. Bugün, üç yeni türdeki Telegram anketiyle olasılık yelpazesini genişletiyoruz.

Görünür Oylar

Daha önce, Telegram'daki tüm anketler anonimdi. Bu güncellemeyle, gruptaki herkesin neye oy verdiğini görmesine izin veren anketler oluşturabilirsiniz. Artık ananas ve pizza konusunda hangi arkadaşlarla aynı fikirde olmadığınızı tam olarak bileceksiniz.

Kimin hangi seçeneğe oy verdiğini gösteren bir anket

Doğal olarak, hiç kimsenin çerezler yerine brokoli için oy verenin siz olduğunu öğrenmediğinden emin olmak için anonim anketler oluşturabilirsiniz.

Birden Fazla Cevap

Skoru hesaplamanın en iyi yollarından biri, insanların birden fazla cevap seçmesine izin veren anketlerdir. Etkinlikleri planlamak veya parti için bir şarkı çalma listesi seçmek bazen birden fazla seçeneğe ihtiyacınız vardır.

TITLE

İstatistiklere ve tuhaf korelasyonlara hakim olan teyzemiz bu özelliği sormaya devam etti ve biz de hayır diyemedik.(Bu isteği reddetmeyen geliştiricilerin %33'ünün de peynir bağımlısı olduğu tespit edildi.)

Test Modu

Yarışma gurusu ve hepimizin içindeki “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmacısı için anketlerde artık Test Modu var. Bu tür anketlerin tek bir doğru cevabı vardır ve trivia oyunlarından kamu hizmeti sınavlarına kadar her şeyi güçlendirebilir.

TITLE

Doğru tahmin yeterince tatlı değilmiş gibi, doğru cevaplar bir konfeti yağmurunu tetikleyecektir.

Anket Oluşturma

Anketler, gruplarda veya kanallarda oluşturulabilir (birebir sohbetlerde kendilerini yalnız hissederler). Ek menüsünden “Anket” seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Sorunuzu yazın, cevap seçenekleri ekleyin, amacınıza en uygun ayarları seçin ve hazırsınız:

Bot API'si ve Test Botu

Tüm yeni anket türleri, bugünkü Bot API'mize yapılan güncelleme ile desteklenmektedir, böylece bot geliştiricileri bu yeni işlevi geliştirebilirler.

Örnek olarak, çok sorulu kısa testler oluşturmanıza ve bunları başkalarıyla paylaşmanıza olanak tanıyan bir Test Botu oluşturduk. Grafikler ve tablolarla veya daha da iyisi, kendi Know Your Meme testlerinizle sınav tarzı istemler oluşturmanıza yardımcı olmak için sorulardan önce metin veya ortam eklemenize de olanak tanır.

Testiniz hazır olduğunda, bir grup veya kanalla paylaşabilir veya kullanıcıları botla sohbet ederek özel olarak soruları cevaplamaya davet edebilirsiniz. Bunun nasıl çalıştığını görmek için demo testimizi deneyin: 'Büyük Beyinler' çıkartma paketinde kim kimdir?

TITLE

Bot, kullanıcıların kaç soruyu doğru yanıtladıkları ve testi tamamlamak için ne kadar zaman harcadıklarıyla ilgili sekmeleri tutacaktır. Ayrıca, oluşturduğunuz her sınav için küresel bir liderlik tablosu da tutar.

Mesaj Köşeleri

Yeni anketlere ek olarak, uygulamalarımız yeni bir görsel ayar aldı. Telegram mesajlarınızı kare olamayacak kadar havalı (veya platformunuza bağlı olarak yuvarlak) bulursanız, Ayarlar'da mesaj balonlarının görünümünü değiştirebilirsiniz:

Android'de İndirme İlerleme Sayacı

Tıpkı iOS'ta olduğu gibi, Android kullanıcıları artık bitleri ve baytları sayma modundaysa dosyaları indirirken veya yüklerken tam ilerleme sayaçlarını görebilir.

TITLE

Ve bugünlük bu kadar. İşte güncellemelerle dolu iyi bir yeni yıl. Bizi izlemeye devam edin!


23 Ocak 2020
Telegram Ekibi