Błyskawiczne przewijanie i widok kalendarza dla udostępnionych multimediów, prośby o dołączenie, globalne motywy czatów na iOS i więcej

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Przedstawiamy błyskawiczne przewijanie i widok kalendarza dla udostępnionych multimediów, prośby o dołączenie, globalne motywy czatów na iOS i wiele więcej

Dzisiejsza aktualizacja wprowadza nowe sposoby znajdowania wspomnień w udostępnionych multimediach dzięki przyspieszonemu przewijaniu i widokowi kalendarza, ustawieniu zatwierdzania przez administratora linków zaproszeń, globalne motywy czatów dla całej aplikacji i wiele więcej.

Błyskawiczne przewijanie i widok kalendarza dla udostępnionych multimediów

Każdy użytkownik Telegrama ma nieograniczone miejsce w chmurze – a każdy czat ma stronę Udostępnione multimedia, która pokazuje wszystkie zdjęcia, filmy, pliki i muzykę, które zostały tam wysłane. Dodaliśmy nowy pasek daty z boku strony, który możesz przeciągać w górę i w dół, aby szybciej przewijać udostępnione multimedia.

Aby uzyskać lepszy wygląd, uszczypnij, aby powiększyć lub pomniejszyć widok, dzięki czemu w każdym rzędzie możesz zobaczyć od 2 dużych miniatur do kilkunastu małych kwadratów.

Widok kalendarza dla udostępnionych multimediów

Żeby szybko znaleźć multimedia z określonego czasu, dotknij pasek daty, aby otworzyć interfejs kalendarza z podglądem multimediów dla każdego dnia, a następnie dotknij, aby zobaczyć wszystkie multimedia z danego dnia.

Widok kalendarza dla udostępnionych multimediów

Oprócz nowych narzędzi do przeskakiwania między przeszłością a teraźniejszością możesz teraz filtrować udostępnione multimedia, aby wyświetlać tylko zdjęcia, tylko filmy lub oba rodzaje.

Nowe menu z opcjami filtrowania

Aby wyświetlić udostępnione multimedia, wystarczy dotknąć nagłówek u góry ekranu w dowolnym czacie i przewinąć w dół. Aby otworzyć nowe menu, dotknij Menu Android na Androidzie lub Menu iOS na iOS.

Prośby o dołączenie do grup i kanałów

Linki zaproszeń umożliwiają użytkownikom dołączenie do Twojej grupy lub kanału w dowolnym czasie — niezależnie od tego, czy udostępnisz link prywatnie, czy zamienisz go w kod QR na billboardzie. Podczas tworzenia dodatkowych linków zaproszeń do czatu dostępne jest teraz ustawienie Prośby o zatwierdzenie przez administratora, które daje administratorom większą kontrolę nad tym, kto może dołączyć do czatu i zobaczyć go.

Kiedy użytkownik otworzy link z włączoną funkcją Zatwierdzania przez administratora, zobaczy przycisk do wysłania prośby o dołączenie, którą administratorzy mogą zarządzać z nowego paska u góry czatu. Stamtąd administratorzy mogą przeglądać publiczne zdjęcia profilowe i biografię kandydata, a następnie zatwierdzić lub odrzucić jego prośbę.

Na przykład możesz opublikować link zaproszenia do swojego kanału z poezją w mediach społecznościowych, a następnie zatwierdzić tylko swoich bliskich przyjaciół i osoby oznaczone kolorem fioletowym, aby zobaczyły, jak piszesz.

Unikalne nazwy linków zaproszeń

Zatwierdzenie przez administratora można zastosować do dowolnego linku w sekcji „Dodatkowe linki”. Dodaliśmy również możliwość nadawania wszystkim tym linkom unikalnych nazw, dzięki czemu można je oznaczyć etykietami w celu lepszej organizacji.

Lista linków zaproszeń o niestandardowych nazwach widoczna tylko dla administratorów

Nazwy linków będą szczególnie przydatne, jeśli korzystasz ze wszystkich dostępnych opcji linków zaproszeń, takich jak limity czasu trwania, liczba użyć itp.

Globalne motywy czatów na iOS

Nasza ostatnia aktualizacja wprowadziła 8 nowych motywów, które można ustawić dla poszczególnych czatów, a teraz są one dostępne dla całej aplikacji na iOS (wkrótce pojawi się na Androidzie). Ustawienia Wyglądu zostały całkowicie przeprojektowane, umieszczając te motywy w centralnym miejscu. Stworzony przez zespół Telegrama, każdy motyw ma tryb dzienny i nocny, kolorowe animowane tło i gradientowe dymki wiadomości.

Podobnie jak wszystkie motywy, możesz spersonalizować te projekty i dostosować kolory lub zmienić wzór. Aby uzyskać więcej opcji i niestandardowych ustawień, dotknij „Motywy czatu” i edytuj oraz udostępniaj swoje kreacje.

Czas tranzytu dla udostępnionych lokalizacji na iOS

Możesz pokazać, gdzie jesteś lub dokąd zmierzasz, wysyłając lokalizację z menu załącznika Attach na pasku wiadomości. Naciśnięcie udostępnionej lokalizacji powoduje wyświetlenie mapy okolicy, która teraz pokazuje czas podróży by tam dotrzeć Foot pieszo, Car samochodem lub Public Transport transportem publicznym. Aby zobaczyć szczegółowe wskazówki lub dojechać taksówką na miejsce, dotknij czasu podróży, aby otworzyć ją w preferowanej aplikacji.

Nowy przycisk Czas tranzytu na iOS

Czasy przejazdu są wyświetlane zarówno dla lokalizacji statycznych, jak i na żywo, dzięki czemu możesz sprawdzić, ile czasu zajmie Ci dotarcie na spotkanie ze znajomymi, gdy są w ruchu.

Natychmiastowe podpisy do multimediów na iOS

Tekst wpisywany na pasku wiadomości jest teraz automatycznie konwertowany na podpis po dołączeniu multimediów, dzięki czemu nie musisz już ponownie wpisywać ani wycinać i wklejać tego, co właśnie napisałeś. Działa to również z wersjami roboczymi w chmurze – możesz więc wpisać wiadomość na komputerze, a następnie po prostu dołączyć zdjęcie z telefonu i wysłać wszystko razem.

Oczywiście w nadchodzących aktualizacjach do naszej aplikacji na Android zostaną dodane zarówno czasy tranzytu, jak i podpisy do multimediów.

Zaktualizowane ustawienia dla iOS 15

Ustawienia na iOS zostały przeprojektowane, by pasowały do stylu iOS 15, w tym usprawnione ustawienia Notifications Powiadomienia i Stickers Naklejki. Sekcja Devices Urządzenia zapewnia teraz bardziej przejrzysty przegląd aktywnych sesji dzięki nowym ikonom – dotknij dowolnego urządzenia, aby zobaczyć więcej szczegółów, lub wylogować się z niego zdalnie.

Pamiętaj, że lokalizacje wyświetlane dla Twoich urządzeń są oparte wyłącznie na ich adresach IP. Te dane nie zawsze są dokładne, więc nie zdziw się, jeśli Twój laptop nagle przeniesie się na Islandię, kiedy Ty śpisz.

Więcej interaktywnych emoji

Ta aktualizacja wprowadza nowe interaktywne emoji. Wyślij do dowolnego prywatnego czatu pojedynczą emoji 👻 👎 🤮 😂 💸 lub 🎃, a następnie dotknij animowane emoji, aby uruchomić pełnoekranowy efekt.

Jeśli Twój partner czatu również ma otwarty czat, oboje jednocześnie zobaczycie efekty i poczujecie wibracje.

Jak wiecie z naszej poprzedniej aktualizacji, ta magia działa również z 🎆 🎉 🎈 👍 💩 i ❤️.

Nadchodzi zima, ale nasza następna aktualizacja ściga się, by ją pokonać. Czekaj na dalsze informacje!


3 listopada 2021
Zespół Telegrama