پس‌زمینه‌های متحرک

متن اصلی اعلامیه به زبان انگلیسی را بخوانید
Introducing animated backgrounds and more

علاوه بر تماس‌های ویدیویی گروهی، این به‌روزرسانی پس‌زمینه‌های متحرک، انیمیشن‌های ارسال پیام و همچنین دکمه فهرست جدیدی برای ربات‌ها، روش‌های جدیدی برای انتقال استیکرها، یادآورهایی برای کمک به امن نگه داشتن حساب کاربری شما و قابلیت‌های دیگری را به همراه دارد.

پس‌زمینه‌های متحرک

برای اولین بار در یک برنامه پیام‌رسان، با پس‌زمینه‌های متحرک برای گفتگوها آشنا شوید! این پس‌زمینه‌های تدریجی رنگارنگ به صورت الگوریتمی ایجاد می‌شوند و هر بار که پیامی ارسال می‌کنید به زیبایی حرکت می‌کنند.

طراحان ما این انیمیشن‌های روان و بهینه در مصرف انرژی را برای تمامی پوسته‌های پیش‌فرض اضافه کرده‌اند.

شما می‌توانید پس‌زمینه‌های متحرک بیشتری را در قسمت تنظیمات پیدا کنید. در اندروید: تنظیمات گفتگو > تغییر پس‌زمینه گفتگو. در iOS: ظاهر > پس‌زمینه گفتگو.

ایجاد و به اشتراک گذاری پس‌زمینه‌ها

ایجاد و به اشتراک گذاری پس‌زمینه‌ها
در صورتی که گزینه‌های پیش‌فرض کافی نیستند، می‌توانید به آسانی پس‌زمینه‌های متحرک خودتان را ایجاد کنید. برای فعال کردن حالت متحرک، سه یا چهار رنگ را انتخاب کنید و سپس یک الگوی اختیاری برای زیبایی بیشتر به آن اضافه کنید.

هر زمان که پس‌زمینه متحرک شما آماده شد، آن را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید تا آن‌ها را با مرحله جدیدی از تجربه پیام‌رسانی آشنا کنید.

انیمیشن‌های ارسال پیام

استیکرها و اموجی‌ها اکنون به صورت روان و با انیمیشن‌های کم‌حجمی که بر روی باتری شما تأثیر نمی‌گذارند، از صفحه‌کلید شما به داخل گفتگو می‌پرند.

در iOS، این قابلیت برای رسانه‌هایی که از قسمت ضمیمه‌ها ارسال می‌کنید و حتی پیام‌های متنی نیز وجود دارد. متن ورودی شما در هنگام انتقال به گفتگو، به صورت روان، به حباب پیام تبدیل می‌شود.

در iOS: ‌نیمه‌شفافیت و نمادهای جدید برنامه

در iOS، پس‌زمینه‌ها هم اکنون به صورت جزیی در سربرگ و پابرگ گفتگوها قابل مشاهده هستند، که به رابط کاربری شما ظاهر زیبای جدیدی می‌دهد.

علاوه بر نسخه‌های آبی و مشکی کلاسیک، دو نماد برنامه تدریجی جدید در قسمت تنظیمات > ظاهر در دسترس هستند:

Two new app icons on iOS

ما همچنین دکمه جدیدی برای قابلیت‌های تلگرام، در پایین فهرست تنظیمات در iOS اضافه کرده‌ایم، که کانال راهنمای تلگرام را باز می‌کند. راهنماها در ۱۰ زبان در دسترس هستند، که شامل نسخه ترکی جدید است.

این دکمه از قبل در اندروید قرار داشته است و می‌توانید آن را در فهرست کناری پیدا کنید.

یادآورهای اطلاعات حساب کاربری

ضروری است که شماره تلفن تلگرام خود را به‌روز نگه دارید تا همیشه بتوانید وارد حساب کاربری خود شوید. در صورتی که شماره تلفن شما تغییر یافته است، می‌توانید به سرعت آن را از طریق یادآور جدید در قسمت تنظیماتiOS به‌روزرسانی کنید.

Reminder about keeping your phone number up to date

کاربران اندروید این یادآور را در بروزرسانی آینده دریافت خواهند کرد. در حال حاضر آنها می‌توانند با ضربه زدن بر روی شماره تلفنشان، آن را بروز کنند.

همچنین، هر بار که گذرواژه تأیید دو مرحله‌ای شما تغییر کرد، از طرف تلگرام اعلانی دریافت خواهید کرد (برای تمامی پلتفرم‌ها).

تأیید دو مرحله‌ای در تلگرام به شما این امکان را می‌دهد که گذرواژه اضافه‌ای تنظیم کنید، که هر بار وارد حساب کاربری خود می‌شوید باید آن را وارد کنید.

فهرست ربات

ما با افزودن دکمه فهرست مخصوصی که به شما امکان جستجو و ارسال فرمان‌ها را می‌دهد، تعامل با ربات‌ها را ساده‌تر کرده‌ایم. ربات‌ها همچنین می‌توانند متن پیش‌فرض در قسمت ورودی را تغییر دهند تا به شما ایده بهتری از این که چه نوع پیامی مد نظر آن‌هاست، بدهند.

توسعه‌دهنگان ربات اکنون می‌توانند فرمان‌هایی ایجاد کنند که بر اساس زبان رابط کاربری کاربران و نوع گفتگو تغییر کنند، و همچنین فقط در گفتگوهای خاص یا فقط برای مدیران نمایش داده شوند.

برای اطلاعات بیشتر به ربات مستندات API مراجعه کنید.

انتقال استیکرها

ربات @stickers به شما کمک می‌کند بسته‌های استیکر جدیدی ایجاد کنید و همچنین آمار مربوط به استفاده از استیکرهای خود را دریافت کنید.

امروز ما آپلود استیکرهای شما به تلگرام را آسان‌تر کرده‌ایم، به طوری که احتیاجی به کمک ربات ندارد.ما پلتفرمی برای برنامه‌های شخص ثالث ایجاد کرده‌ایم که به کاربران کمک می‌کند استیکرهایی را ایجاد کرده و با یک ضربه آن‌ها را به تلگرام انتقال دهند.

اگر شما توسعه‌دهنده‌ای هستید که علاقه دارید برنامه‌هایی ایجاد کنید که به کاربران در انتشار استیکرهایشان در تلگرام کمک می‌کنند، برنامه انتقال استیکر نمونه ما را بررسی کنید.

در نظر داشته باشید که اگر از کاربران تلگرام بخواهید که استیکرهای ساخت خودتان را نصب کنند، به هیچ برنامه ای احتیاج ندارید! فقط با استفاده از ربات‌مان استیکرهای خود را آپلود کید و سپس لینک را به بسته شما با دیگران به اشتراک بگذارید.

اموجی متحرک جدید

این به‌روزسانی تماماً مربوط به تحرک است، به همین دلیل نمی‌توانستیم اموجی متحرک جدیدی اضافه نکنیم. مثل همیشه، به سادگی پیامی حاوی فقط یک اموجی را ارسال کنید تا یکی از این اموجی‌های متحرک را در گفتگویتان داشته باشید.

وقت آن رسیده که قابلیت‌های جدید را تست کنید. در همین هنگام، ما برمی‌گردیم تا قابلیت‌های دیگری که شما خواسته بودید را ایجاد کنیم، به همراه چند سورپرایز جدید که در ذهن داریم. با ما همراه باشید.

در مورد تماس‌های ویدیویی گروهی بیشتر بخوانید.


۲۵ ژوئن،‌ ۲۰۲۱
تیم تلگرام