Koronavirüs Haberleri ve Doğrulanmış Kanallar

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
Doğrulanmış Kanallar ve Koronavirüs Bilgileri

Telegram Kanalları, mesajlarınızı sınırsız kitlelere yayınlamak için güçlü bir araçtır. 2015 yılından bu yana, medya örgütleri ve kamuya açık kişiler bunları; özellikle ifade özgürlüğünün sınırlı olduğu ülkelerde okuyuculara, seçmenlere ve hayranlara ulaşmak için kullanıyor.

Son zamanlarda, popülerlik kazanan yeni bir kanal türü fark ettik: tüm dünyadan Sağlık Bakanlıkları tarafından oluşturulan kanallar. Hindistan, Malezya, İsrail ve diğer birçok ülke Telegram aracılığıyla haber güncellemeleri, uyarılar ve ipuçları gönderiyor.

Kanallar ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi »

Yeni Doğrulama Araçları

Kullanıcıların güvenilir kaynakları sahte haberlerden ayırmalarına yardımcı olmak için bugün modern bir doğrulama süreci başlatıyoruz.

Diğer sosyal medya hizmetlerindeki hesapları doğruladıysanız; kanalınız, grubunuz veya botunuz için bir doğrulama rozeti almak üzere yeni @VerifyBot'umuzla iletişime geçmeniz yeterlidir.

Telegram Doğrulama Yönergeleri hakkında daha fazla bilgi »

Kullanıcılar için Bildirimler

En azından aşı olana kadar bilgi, küresel sağlık mücadelesinde en güçlü silahtır. Biz üzerimize düşeni yapmak için, virüsle ilgili güncellemeleri olan resmi kanallara sahip ülkelerdeki tüm kullanıcılara bu kanallara katılmalarını bildiren bildirimler gönderiyoruz.

Tüm sağlık görevlilerini insanları bilgilendirmek için işbirliği yapmaya davet ediyoruz. Ülkenizin Sağlık Bakanlığı'nda çalışıyorsanız ve kanalınızı tanıtmak istiyorsanız, lütfen önce @VerifyBot'u kullanarak doğrulayın, ardından corona@telegram.org adresinden bizimle iletişime geçin.

Koronavirüs Bilgisi

Kullanıcıların bölgelerindeki pandemi hakkında doğru ve alakalı bilgileri bulmasını sağlamak için, Arama'daki tüm koronavirüs ile ilgili tüm anahtar kelimeler için en iyi sonuç olarak gösterilen özel bir kanal oluşturduk. Bu ülkelere göre resmi haber kaynaklarının bir listesini içerir:


Kanalların Ötesinde: Gruplar ve Botlar

Telegram Kanalları büyük tek yönlü yayınlar için iyidir. Aancak insanları bilgilendirmek için daha etkileşimli yollar arıyorsanız, grupları ya da botları deneyin.

Telegram Gruplarının her biri en fazla 200.000 üyeye sahip olabilir ve düzeni korumak için güçlü araçlar sunabilir. Örneğin, Hindistan'ın Karnataka eyaletinden doktorlar bu genel grubu kullanıcılardan gelen soruları cevaplamak için kullanıyor.

Telegram Grupları hakkında daha fazla bilgi »

Telegram Botları, doğrudan sohbet listenizden etkileşime girebileceğiniz üçüncü taraf uygulamalardır. Botlarla düğmeleri kullanarak konuşursunuz ve her türlü mesaj ve medya ile cevap verirler. Botlar, son derece esnektir ve bilgi sağlamaktan diğer web servisleriyle entegrasyona kadar her şey için kullanılabilir.

Örneğin, bunun gibi testler oluşturabilen ve çalıştırabilen @QuizBot sayfasına bakın.

Telegram Botları hakkında daha fazla bilgi »

Ve Bir Şey Daha

Gerçek dünyadaki maske sıkıntısı için hiçbir şey yapamadık. Ancak sanatçılarımız uygulamanıza tükenmez bir kaynağı sıkıştırmanın bir yolunu buldular.

Bu paketten, Telegram'ın Fotoğraf Düzenleyicisini kullanarak gönderdiğiniz resimlere maske uygulayabilirsiniz.Farkındalığı artırmak, dijital hijyeni korumak veya burnunuzu gizlemek tamamen size kalmış.

Evde kalın. Ellerinizi yıkayın. Dikkatli olun. Ve bir sonraki güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin!


3 Nisan 2020,
Telegram Ekibi