Transmisje na żywo, elastyczne przekazywanie, przeskakiwanie do następnego kanału i popularne naklejki

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Transmisje na żywo, elastyczne przekazywanie, przeskakiwanie do następnego kanału i popularne naklejki

Telegram został uruchomiony nieco ponad 8 lat temu i dziś kontynuujemy naszą tradycję comiesięcznych aktualizacji z wersją 8.0. Ta aktualizacja wprowadza do grup i kanałów transmisje na żywo z nieograniczoną liczbą widzów, opcje usuwania podpisów z multimediów i ukrywania nazw nadawców podczas przekazywania wiadomości, łatwy sposób przechodzenia do następnego nieprzeczytanego kanału bez konieczności wracania do listy czatów, ulepszony panel naklejek, nowe animowane emoji i wiele więcej.

Nieograniczone transmisje na żywo

Nasza poprzednia aktualizacja sprawiła, że grupowe rozmowy wideo stały się potężnym narzędziem do transmisji na żywo — teraz ich publiczność jest nieograniczona (z wyjątkiem popularności Twojego kanału lub populacji Ziemi, w zależności od tego, co jest bardziej istotne w Twoim przypadku).

Rozpocznij transmisję na żywo na kanale lub czat wideo w grupie – oba obsługują teraz nieograniczoną liczbę widzów. Moc do prowadzenia własnej stacji telewizyjnej jest tutaj, w Twojej kieszeni.

Aby rozpocząć, naciśnij „Czat wideo” (w grupach) lub „Transmisja na żywo” (w kanałach) na stronie profilu społeczności, której jesteś administratorem.

Widzowie Twojej transmisji na żywo mogą również podnieść rękę i dołączyć do Twojej transmisji, jeśli pozwolisz im mówić.

Elastyczne przekazywanie

Przekazywanie wiadomości stało się o wiele bardziej relaksującym doświadczeniem. Naciśnij ikonę „Przekaż wiadomość” nad paskiem wiadomości, aby otworzyć okno podglądu, pokazujące, jak będą wyglądać wiadomości po ich wysłaniu – wraz z kilkoma opcjami dostosowywania.

Możesz ukryć nazwę nadawcy lub ukryć podpisy w wiadomościach multimedialnych. Możesz także odznaczyć wiadomości, których nie chcesz wysyłać, lub zmienić odbiorcę, jeśli wybrałeś niewłaściwy czat.

Przeskocz do następnego kanału

W Telegramie są miliony kanałów jeden-do-wielu, które użytkownicy śledzą w poszukiwaniu wiadomości, wydarzeń i treści.

Aby w łatwy sposób nadążyć za nowościami, możesz teraz przewijać śledzone kanały, bez konieczności wracania do listy czatów. Po dotarciu do dołu kanału pociągnij palcem w górę, aby przejść do następnego nieprzeczytanego kanału.

Jeśli zorganizowałeś swoją listę czatów za pomocą folderów lub zarchiwizowanych czatów, aplikacja będzie postępować zgodnie z ustawioną strukturą: kanały w bieżącym folderze, następnie w obrębie każdego folderu, a następnie te pozostawione we Wszystkich czatach i archiwum. Wystarczy otworzyć kanał z folderu Studia, aby przeczytać je wszystkie bez rozpraszania się memami — i na odwrót.

Popularne naklejki

Dzięki otwartej platformie i tysiącom darmowych, wysokiej jakości naklejek w katalogu naklejek, znajdziesz idealną naklejkę na każdą sytuację. Ta aktualizacja ułatwia znalezienie tej jedynej.

Popularne naklejki są teraz wyświetlane w panelu naklejek nad „Ostatnio używane”. Naciśnij „Dodaj”, aby zapisać pakiet na przyszłość — sekcja z popularnymi naklejkami to jedna z niewielu rzeczy na tym świecie, która jest aktualizowana częściej niż aplikacje Telegram.

Podczas przewijania pakietów, u góry panelu, miniatury rozwijają się i pokazują nazwy swoich pakietów naklejek.

Telegram dla Androida ma również większe podglądy sugerowanych naklejek. Aby uzyskać sugestie, wpisz jedną emoji w polu wpisywania wiadomości. Aby zobaczyć więcej sugerowanych naklejek, pociągnij w górę panel sugestii.

Jeśli masz na myśli konkretną rzecz i nie masz jej wśród swoich zestawów, wpisz słowo w polu wyszukiwania, aby znaleźć dopasowania z katalogu naklejek. Spróbuj „żółty”, „zwierzę”, „pies” itd.

Wybieranie naklejki

Podobnie jak w przypadku „Pisze…” lub „Nagrywa wiadomość głosową”, aplikacje wyświetlają teraz u góry czatu status „Wybiera naklejkę” — dzięki czemu wiesz, że Twój rozmówca wciąż tam jest, tylko szuka idealnej animowanej odpowiedzi.

Liczniki nieprzeczytanych komentarzy

Wiele kanałów ma włączone komentarze do swoich postów, dzięki czemu subskrybenci mogą wchodzić w interakcje i dzielić się swoimi przemyśleniami. Niedawno mieliśmy świetną okazję przetestować to rozwiązanie z tysiącami życzeń urodzinowych — dziękujemy wszystkim za wsparcie.

Tak jak w przypadku czatów, gdy otworzysz wątek komentarzy, który zawiera nowe wiadomości, pojawi się licznik nieprzeczytanych komentarzy.

Nieprzeczytane komentarze w wątku, który właśnie otworzyłeś

Nowe animowane emoji

W tym miesiącu zadaliśmy sobie pytanie: „Czy powinniśmy przestać animować coraz więcej emoji z każdą aktualizacją?”. Po gorącej dyskusji doszliśmy do tej odpowiedzi: „Prawdopodobnie nie.”. Wyślij wiadomość z jednym emoji, aby otrzymać na czacie jedno z tych nowych arcydzieł:

To tyle na dzisiaj — a my już mamy w przygotowaniu kilka fajnych rzeczy na następną aktualizację. Do zobaczenia!


31 sierpnia 2021 r.
Zespół Telegrama