Ochrona treści, usuwanie wg daty, zarządzanie urządzeniami i więcej

Przeczytaj oryginalny tekst w języku angielskim
Ochrona treści, usuwanie wg daty, zarządzanie urządzeniami i więcej

Dzisiejsza aktualizacja wprowadza narzędzia uniemożliwiające innym zapisywanie treści z grup i kanałów, możliwość usuwania wiadomości z określonego przedziału czasu, nowe sposoby zarządzania swoimi podłączonymi urządzeniami, opcję do anonimowego publikowania wpisów w publicznych grupach w imieniu swojego kanału i wiele więcej.

Ochrona treści w grupach i kanałach

Dzięki tej aktualizacji pomagamy twórcom chronić treści publikowane w Telegramie i zapewnić, że są one dostępne tylko dla ich docelowych odbiorców.

Właściciele grup i kanałów, którzy chcą, aby ich treści były dostępne tylko dla członków, mogą ograniczyć przekazywanie wiadomości ze swojego czatu, co zapobiega również robieniu zrzutów ekranu i ogranicza możliwość zapisywania multimediów ze wpisów.

Aby zmienić możliwość przekazywania wiadomości przez użytkowników, otwórz stronę Informacje o grupie lub kanale » Typ grupy / kanału » Ogranicz zapisywanie treści.

Usuwanie wiadomości według daty

Użytkownicy Telegrama mają pełną kontrolę nad swoim cyfrowym śladem i mogą w dowolnym momencie usunąć dowolne wiadomości z rozmowy. Dzięki tej aktualizacji możesz wyczyścić historię czatu z określonego dnia lub okresu w dowolnym czacie jeden na jeden.

Aby otworzyć kalendarz, dotknij pasek daty, który pojawia się podczas przewijania czatu, a następnie wybierz dni do wyczyszczenia..

Czyszczenie historii dla określonych dat działa obecnie tylko w czatach jeden na jeden, ale w dowolnym czacie można ustawić automatyczne usuwanie wiadomości na jeden dzień, tydzień lub miesiąc po wysłaniu.

Zarządzanie podłączonymi urządzeniami

Możesz używać Telegrama na wszystkich swoich urządzeniach jednocześnie. Menu Urządzenia pomaga kontrolować, gdzie jest zalogowane twoje konto. Dodaliśmy nowy przycisk do szybkiego łączenia urządzenia stacjonarnego oraz ustawienie umożliwiające automatyczne wylogowanie po pewnym czasie nieaktywnych urządzeń.

Dotknij dowolne urządzenie na liście, aby wyświetlić więcej informacji i wybrać, czy może ono przyjmować połączenia lub nowe sekretne czaty.

Telegram jest dostępny na każdą platformę — wejdź na telegram.org/apps, aby pobrać aplikację na inne urządzenia.

Anonimowe publikowanie w grupach publicznych

Grupy publiczne i komentarze na kanałach umożliwiają dyskusję na dowolny temat w ogromnych społecznościach z tysiącami członków. Grupy te są używane do wszystkiego, od obrony demokracji po rozmowy z fanami, dlatego dodaliśmy możliwość wyświetlania się jako kanał podczas wysyłania wiadomości na tych czatach.

Dotknij zdjęcie profilowe obok paska wiadomości i wybierz jeden ze swoich kanałów – wiadomości, które wyślesz później, będą wyświetlane z nazwą i zdjęciem kanału zamiast Twojego osobistego konta.

Gdy publikujesz jako swój kanał, zobaczysz także nazwę kanału u góry dymków wiadomości.

Nowe sposoby logowania się przez połączenie

Od dzisiaj niektóre urządzenia mobilne zamiast otrzymywania kodów przez SMS będą miały możliwość odbierania połączeń od Telegrama, a następnie wpisania kilku cyfr numeru telefonu, z którego dzwoniono.

Odpowiedzi na prośby o dołączenie

Gdy poprosisz o dołączenie do grupy lub kanału, a jej administrator odpowie wiadomością, u góry czatu zobaczysz, z jakiej społeczności pochodzi ta wiadomość.

Od tej aktualizacji boty-administratorzy mogą kontaktować się z użytkownikami proszącymi o dołączenie do czatu, w którym są administratorami — nawet jeśli użytkownik nie komunikował się wcześniej z botem. Otwiera to nieograniczone możliwości: od prostego zaakceptowania zasad czatu grupowego przed dołączeniem, przez zdanie testu wstępnego, po przekazanie niewielkiej darowizny dla twórców kanału.

Globalne motywy czatów na Androida

Nasza wrześniowa aktualizacja wprowadziła 8 nowych motywów, które można ustawić dla poszczególnych czatów, a teraz są one dostępne dla całej aplikacji na Androida (użytkownicy iOS otrzymali to w poprzedniej aktualizacji).

Ustawienia czatu zostały całkowicie przeprojektowane, umieszczając te motywy w centralnym miejscu. Stworzony przez zespół Telegrama, każdy motyw ma tryb dzienny i nocny*, kolorowe animowane tło i gradientowe dymki wiadomości.

Podobnie jak wszystkie motywy, możesz spersonalizować te projekty i dostosować kolory lub zmienić wzór. Aby uzyskać więcej opcji i niestandardowych ustawień, dotknij „Przeglądaj motywy” i edytuj oraz udostępniaj swoje kreacje.

Rozpoznawanie tekstu na iOS 13+

Na urządzeniach z iOS 13 i wyższym włączono rozpoznawanie tekstu (Tekst na żywo) dla zdjęć w czatach Telegrama, umożliwiając szybkie wybieranie, kopiowanie i wyszukiwanie bez dotykania klawiatury. To rozpoznawanie tekstu jest bezpiecznie przeprowadzane w całości na urządzeniu użytkownika.

Listą obsługiwanych języków zarządza Apple, więc jeśli Twojego jeszcze nie ma na liście, śledź przyszłe aktualizacje systemu operacyjnego.

Formatowanie tekstu w podpisach multimediów na iOS

Odrobina pogrubienia lub kursywy może dodać odpowiedni akcent wiadomości, a teraz możesz używać wszystkich opcji formatowania tekstu w podpisach multimediów – także linków tekstowych.

Zanim zapytasz, dlaczego Android nie otrzymuje tej funkcji – to dlatego, że Android już ją ma. 😉

Przeprojektowane informacje kontaktowe i rozpoznawanie tekstu na iOS

Uaktualniono strony informacyjne Kontaktów, Grup i Kanałów, nadając im nowy wygląd w stylu iOS 15.

Przeprojektowane informacje kontaktowe na iOS

I to na razie tyle. Zobaczmy, ile jeszcze funkcji uda nam się zbudować dla Was w tym roku.


7 grudnia 2021
Zespół Telegrama