Tepkiler, Spoiler, Çeviri ve QR Kodları

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
Tepkiler, Spoiler, Çeviri ve QR Kodları

Telegram'ın bu yılki 12.güncellemesi; tepkiler, mesaj çevirisi, temalı QR kodları, gizli metin (spoiler) ve daha fazlasını sunuyor.

Tepkiler

Telegram, hareketli ve etkileşimli ifade ekleyen ve kullanıcılara sohbetlerde kendilerini ifade etmeleri için benzersiz yollar sunan ilk mesajlaşma uygulamasıydı. Bugün bu ifadelerden bazıları, herhangi bir mesaj göndermeden, duyguları ve geri bildirimleri paylaşmaya yönelik tepkiler olarak kullanılabilir hale geliyor.

Hızlı bir 👍 tepkisi göndermek için bir mesaja iki kez dokunun. 😁 🎉 😱 🔥 👎 gibi daha fazla tepki için mesaja bir kez dokunun (veya iOS'te ise basılı tutun). Her tepki, benzersiz bir animasyonla görünür.

Varsayılan tepkinizi Ayarlar'dan başka bir ifadeyi değiştirebilirsiniz. Android: Sohbet Ayarları > Hızlı Tepki. iOS: Çıkartmalar ve İfade > Hızlı Tepki.

Özel sohbetlerde tepkiler her zaman açıktır. Grupların ve kanalların yöneticileri, tepkileri etkinleştirip etkinleştirmemeye ve sohbette hangi tepki ifadelerinin mevcut olacağına karar verir. Bu, basit beğenilerden ❤️ olumlu 👍 ve olumsuz oy 👎 sistemlerine ve ötesine kadar geri bildirim toplamanın birçok farklı yolunu sağlar.

Yöneticiler, gruplarının veya kanallarının Bilgi Sayfası > Düzenle > Tepkiler aracılığıyla tepkileri kontrol edebilir. Daha fazla geri bildirim seçeneği için kanal yorumlarını ve güçlü anketlerimizi deneyin.

Spoiler

Ciri veya Peter Parker'ın kaderini başkalarının eğlencesini bozmadan tartışmak için yazarken metninizin herhangi bir bölümünü seçin ve yeni “Spoiler” biçimini seçin. Bu, mesajın seçilen kısmını sohbette olduğu gibi sohbet listesinde ve bildirimlerde de gizleyecektir.

Neyin gizlendiğini görmeye hazır olduğunuzda, metnini ortaya çıkarmak için spoiler'a dokunun.

Mesaj Çevirisi

Dünya çapında yarım milyardan fazla insan Telegram'ı yalnızca arkadaşlarıyla iletişimde kalmak için değil, aynı zamanda akla gelebilecek her dilde genel gruplarda sohbet etmek ve kanallardan içerik görüntülemek için de kullanıyor. Artık herhangi bir mesajı doğrudan uygulamada başka bir dile çevirebilirsiniz.

Ayarlar > Dil bölümünden Çeviri seçeneğini etkinleştirmek, bir mesaj seçerken mesaj içerik menüsüne özel bir Çevir düğmesi ekler. Akıcı bir şekilde konuştuğunuz dilleri hariç tutabilirsiniz. Böylece o dildeki mesajlar için çeviri düğmesi gizlenir.

Çeviri, Telegram'ı destekleyen tüm Android cihazlarda mevcuttur, ancak Apple cihazlarda iOS 15+ gerektirir. Kullanılabilir dillerin listesi telefonunuzun işletim sistemine bağlıdır.

Temalı QR Kodları

Genel kullanıcı adı olan herhangi bir kullanıcı için QR kodu oluşturabilirsiniz. Bu aynı zamanda gruplar, kanallar ve botlar için de çalışır ve birisine en sevdiğiniz blogu veya hayran kulübünü göstermeyi kolaylaştırır.

Bir kişinin (veya bir sohbetin bilgi sayfasından) kullanıcı adının yanındaki yeni QR kodu simgesine dokunun. En uygun renkleri ve deseni seçin, ardından QR kodunuzu yazdırın, yayınlayın veya diğer uygulamalarla paylaşın.

Kullanıcı adınız için QR kodunu Ayarlar'dan alabilirsiniz.

macOS için Yeni Menüler

Bazı yeni kısayol ipuçları ve uygulamadaki her bir menü öğesi için güzel animasyonlu simgeler ekleyerek macOS için Telegram'daki tüm içerik menülerini yeniden tasarladık.

Daha Fazla Etkileşimli İfade

Animatörlerimiz ayrıca 🔥 😁 🤩 😢 😭 😱 ❄️ ifadelerinin yeni etkileşimli sürümlerini ekledi. Bunlardan herhangi birini birebir sohbete gönderin, ardından siz ve sohbet ortağınız için efektini ortaya çıkarması için ifadeye dokunun.

İnanılmaz bir yıl için hepinize teşekkür ederiz. 2022'yi daha da büyütmek için şerefe. 🎉


30 Aralık 2021
Telegram Ekibi