Video Çıkartmaları, Daha İyi Tepkiler ve Daha Fazlası

Orijinal duyuruyu İngilizce okuyun
Video Çıkartmaları, Daha İyi Tepkiler ve Daha Fazlası

Bu güncelleme, yapımı kolay video çıkartmalarını, daha kompakt animasyonlar ve ekstra ifadeler ile daha iyi tepkileri, görülmeyen tepkileri gözden geçirmek için bir düğmeyi, sohbetler arasında gelişmiş gezinmeyi ve daha fazlasını getiriyor.

Video Çıkartmaları

Telegram'ın hareketli çıkartmaları, çıkartma başına 30 KB'den daha az veri gerektiren eşsiz kalite ve verimliliğe sahiptir. Ancak bu tür çıkartmalar oluşturmak, deneyim ve Adobe Illustrator gibi özel yazılımlar gerektirir.

Bugün, normal videolardan dönüştürülen çıkartmalar için destek ekliyoruz, böylece herkes herhangi bir video düzenleme yazılımını kullanarak kolayca ayrıntılı hareketli çıkartmalar oluşturabilir.

Her zaman olduğu gibi, @Stickers botu ile paketlerinizi yayınlayabilir veya başkaları tarafından yapılan yeni paketlerden bazılarını ekleyebilirsiniz. Ne yaparsanız yapın, asla domatese bakmayın.

Daha fazla ayrıntı için Video Çıkartması El Kitabına bakın.

Geliştiriciler, çıkartmalar oluşturmak ve Telegram'a aktarmak için güçlü uygulamalar oluşturmak için Sticker Import API'sini kullanabilirler.

Daha İyi Tepkiler

Tepkiler artık daha kompakt animasyonlara sahip. Daha büyük bir efekt göndermek için menüdeki bir tepkiye basılı tutun.

Etkileşimli ifadeler gibi, tepkiler de artık senkronize edilir. Böylece alıcılarınız animasyonları gerçek zamanlı olarak görür.

Tepkiler sadece duyguları ifade etmek için değil, aynı zamanda soruları cevaplamak ve onay göstermek için de kullanılır. Bu yüzden artık okunma bilgisine de sahipler. Yanıtlar veya @-bahsetmelerdeki gibi, mesajlarınızda görünmeyen tepkiler olduğunda yeni bir ♡ düğmesi görünür.

Yeni Tepkiler ve Etkileşimli İfadeler

Bu güncelleme ayrıca Christopher Nolan'ın filmlerinden küresel ekonomi haberlerine kadar her şeyi tartışmanıza yardımcı olacak 5 yeni tepkiyi 🥰🤯🤔🤬👏 ekler.

Bu tepkiler, etkileşimli ifadeler olarak da gönderilebilir. Herhangi bir özel sohbete tek bir 🤯🤔🤬 veya 👏 gönderin, ardından senkronize tam ekran efektini ortaya çıkarması için hareketli ifadeye dokunun.

Son Sohbetlerde Gezinti

Okunmamış kanallar arasında veya sohbetler arasında geçiş yaparken, belirli bir sohbete geri dönmek için “Geri” düğmesini basılı tutun. İletilen mesajlardan, bağlantılardan, kullanıcı adlarından, profillerden vb. sohbetleri açmak, bunları listeye ekler.

Hata Yakalama ve Daha Fazlası

Geliştiricilerimiz, Ocak ayındaki iki haftayı tamamen Telegram uygulamalarındaki bilinen sorunları düzeltmeye odaklanarak geçirdi. Diğer şeylerin yanı sıra, arama kalitesini iyileştirdiler, Anlık Görünüm sayfalarına (ve iOS'te hakkında bölümüne) çeviri desteği eklediler, paylaşım menüsünden sessiz mesajlar gönderme seçeneğini ve düzinelerce başka iyileştirmeyi eklediler.

iOS'te, sekme çubuğundaki simgelere dokunduğunuzdaki yeni animasyonları da fark edeceksiniz.

Ve bugünlük bu kadar. Bazı özellikleri şubat ayına bırakalım.

31 Ocak 2022
Telegram Ekibi